Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

“Dudaklar, dişeti, dişler gibi bir takım estetik kriterlerin ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizleri kapsayan, gülüş şeklinin değerlendirilerek estetik görünüme kavuşması amacıyla yapılan uygulamalardır.”
Estetik beklentilerinizin doğal ve sağlıklı görüntüsü gülüşünüze yansısın!
Gülüş tasarımı tedavileri herkesin kendine özgü ağız, diş, yüz kişiden kişiye değişiklik gösterir. Sizler de yüz yapınıza en uygun uygulamalar sayesinde göze hitap eden estetik bir gülüş elde edebilirsiniz.
Gülümserken ön planda olan, diş etlerinin çok fazla görünmesi, diş çarpıklığı, diş eksikliği, kırık diş, diş eti çekilmesi ve renklenme gibi problemler kişinin gülüşünü gizlemesinin yanında kendine olan güven duygusunun da zedelenmesine neden olarak kişinin sosyal hayatını direkt olarak etkilemektedir. Gülümsemeniz özgüveninizdir.

Gülüş Estetiğinde Önemli Faktörler

Kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.
Gülüşünüzün estetik olması için öncelikle ağız ve diş sağlığı sağlıklı hale getirilmelidir. Sağlığın olmadığı bir yerde estetikten bahsetmek mümkün değildir. Amaç diş ve diş eti sağlığını koruyarak estetik dokunuşlar yapmaktır. Güzel ve kendinden emin bir gülümseme, gülüş estetiği uygulamalarıyla doğal diş yapınız korunarak elde edilebilir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir ve sonrasında tedavi planı netleştirilir.

EnglishGermanTurkish